Oring

Oring

Oring Hakkında Kısa Bilgi

Oring; sızdırmazlık elemanları arasında fiyatı en uygun olan kauçuk ve sentetik kauçuktan üretilen bir üründür. Raflarda standart olarak geniş stokları olan siyah nitril oring değişik hammadde çeşitlerinde de üretilmektedir. İmalat skalası geniş olan bu ürünün birçok değişik hammadde bileşeni bulunur. Enjeksiyon ve pres baskı olarak üretilen oringler birçok sanayi kolunun vazgeçilmez ürünü olmayı başarmıştır. O-Ring ingilizce bir kelime olup ismini yuvarlak halka şeklinden almaktadır. Firmamız oring satışı ve imalatı konusunda uzun yıllara dayanan bilgi birikimlerini sürekli geliştirerek sektördeki yerini her zaman korumayı başarmıştır.

Kopolimerler, bütadiyen ve akrilonitril’in bilinen birçok ismidir, Nitril Kauçuk ve Nbr70 Akrilonitril, oldukça (20%’den 55%’ye) değişken NBR bileşimlerinin içeriğidir ve bitmiş materyallerin etkili ve fiziksel özelliklerindendir

Yüksek akrilonitril içeriği, yağ ve yakıta karşı en iyi korumadır. Aynı zamanda, esneklik, sıkıştırma setleri, düşük ısıda korumaya ters etki yapar. En düşük akrilonitril içerik elde etmek, en iyi düşük ısı koruması, ama bazı korumalar yağ ve yakıtlara dayanıksızdır. Bu gerçekler karşısında uzlaşılabilecek seçim orta akrilonitril içerikli kauçuktur. NBR, diğer elastomerler ve yüksek korumalarla karşılaştırıldığında iyi mekanik özelliklere sahiptir. NBR, ozon ve kötü havadan aşınmaya karşı korumaz. Bazı özel bileşimler bu hatayı büyütebilir, ya da NBR/PVC harmanı bileşim, kötü havadan aşınma ve ozon korumasında kusursuzdur, ancak sıkıştırma ayarları çok iyi değildir.

NBR hizmet ısı derecesi -45℃’den 110℃’ye kadar dizayn edilebilir ya da farklı akrilonitril içerik ve formülüne bağlı olarak 130℃’ye kadar çıkabilir. Genellikle 90℃’den sonrası dayanıklılığı kısaltır.

40’tan 90’a kadar A tipi kenar mevcut.

Siyah, kahverengi, yeşil, beyaz, pas rengi, sarı, mavi, kırmızı, turuncu ve gri mevcut ya da müşteri tarafından atanan renkler.

 

Oring Çeşitleri

  • Nitril Oring
  • Silikon Oring
  • Viton Oring
  • Epdm Oring
  • Poliüretan Oring
  • Hnbr Oring
  • Teflon Oring