Isıya Dayanıklı Oring

Isıya Dayanıklı Oring

Isıya Dayanıklı Oring Nedir

Isıya dayanıklı oring; en yüksek ısı dayanımı olan oringler viton fkm, silikonlar ve teflon oringlerdir.

Silikon Oring
Fiziksel olarak, silikonlar, silikon üzerinden ve kuvarstan yapılan bir element. Bu sınıfta bir elastomer sentetiği oluşturmak, metil gibi organik gruplar asılı kalmıştır, fenil ve viniller silikon atomlarına ilişiklendirilmiştir. Kenar zincirinin farklı eklemeleri, çeşitli önemli özellikleri başarmıştır. Silikonlar, ozon ve koron korumalarına, yalıtkan istikrarı, ve birçok yağa karşı koruması, kimyasal, ve çözücülere karşı mükemmel ısıya sahiptirler. Ve tüm elastomerler, silikonlar, düşük ısıda en iyi esnekliğe sahiptirler. Ayrıca düşük dayanıklılık, kopabilirlik ve zayıf dayanıklılık gibi bazı zayıflıkları da vardır.

Silikon Oring Hizmet Isı Derecesi
-60℃’den 225℃.’ye kadar çıkar. Bazı özel tipler, 300℃ ve -100℃. gibi uçdeğerlerde kullanılabilir.

Viton Oring
Florokarban, iyi bilinen yüksek performanslı kauçuklardır, özellikle yüksek ısıya, ozona, hava koşullarına, oksijene, madeni yağlara, yakıtlara, hidrolik akıcılara, aromatik ve birçok çözücü kimyasallara karşı dayanıklıdır. Şimdi, Viton® sistemleri tarafından yapılan genel yapıştırma tipi (A-TYPE, 66% flor) orta flor içerik tipi (B-, GBL-TYPE, 67~68.5% flor) yüksek flor içerik tipi (F-, GF-TYPE,70% flor) gelişen düşük ısı esnekli tipi (GLT-, GFLT) ve daha çok kimyasal çözücülere karşı kusursuz koruma-- Viton® FKM En Gelişmiş. Ayrıca AFLAS® tarafından üretilen parçalara kusursuz asit ve alkalin koruması sağlayabiliriz. Viton Oring

Viton Oring Hizmet Isı Derecesi
-26℃(-15℉)’den 232℃(450℉)’ye kadar limitleşmesi iyi olur, buna rağmen ısı derecesi 275℃’ye kadar kısa sürede ulaşabilir ancak 232℃ parçaların ömrünü kısaltır. Dinamik uygulamalarda -15℃ve 200℃ arası uygundur. GLT tipi düşük ısılar -40℃’nin altına kadar inebilir.

 

Isıya Dayanklı Oring Türleri

  • Viton Fkm
  • Silikon
  • Teflon Oring
  • Kalrez Oring